Chardonnay

299.00 ден

Суво елегантно бело вино со бледо жолта боја со нијанса на зелени тонови.
Комплексна арома на зрела круша (личи) и примеси на ванила и кокос.
Средно тело, свежо и овошно со нотка на ванила по вкус.
Може да се служи со полесни јадења, бело месо, морски плодови и десерти.
10–12 °C
Сподели
thumbnail
Chardonnay