Chardonnay Barrique

349.00 ден

Суво бело вино со контролирано потекло од нашите насади во Овчеполското виногорје.
Богата арома на зрело грозје и цитрус.
Мошне елегантен кремаст вкус на лимета и ванила.
Ладни предјадења, кремасти салати, тестенини, лазањи, лосос, пастрмка, пилешко во сос и др.
Мек допир на Француски дабови бочви како и кратко созревање
во нив не повеќе од 30 дена.
08–10 °C
Сподели
thumbnail
Chardonnay Barrique