Rosé

299.00 ден

Суво розе вино со контролирано потекло од нашите насади во Овчеполското виногорје.
Прекрасна светло розе боја со извонредно привлечна комбинација на ароми од јагода, цреша и диво јаболко.
Предизвикувачки свеж вкус со полно тело и среден финиш.
Поради инзворедната киселост ова вино дозволува неограничени комбинации со храна од млади бели сирења , јадења од риба па се до јадења од свинско и телешко месо.
08–10 °C
Сподели
thumbnail
Rosé